Centrul de servicii sociale DRESSIN

IN VIATA CU TOTII TRECEM PRIN MOMENTE DIFICILE, DAR LE PUTEM DEPASI MAI USOR AJUTANDU-NE UNII PE ALTII

Centrul de ajutor pentru autoajutorare DRESSIN a fost primul proiect al Asociatiei PAPAGENO inca de la infiintare. Prin generozitatea unor oameni darnici din Elvetia care au donat diferite bunuri s-au adus in Romania peste 200 de TIR-uri cu ajutoare umanitare (imbracaminte, incaltaminte, mobilier, alimente, echipamente medicale, aparatura casnica, obiecte pentru persoane cu handicap, dotari pentru scoli, spitale, azile de batrani, orfelinate), toate fiind distribuite gratuit in judetul Sibiu dar si in alte judete ale tarii.

IN GREUTATI, ORICE AJUTOR ESTE BINEVENIT

Activitatile centrului:

• Identificarea si evaluarea nevoilor persoanelor defavorizate
  • Informare, indrumare si consiliere sociala
  • Oferire de suport material (distribuire de ajutoare constand in bunuri de stricta necesitate)
  • Oferire de suport material acordat catre scoli, spitale, azile de batrani si case de copii

„De ce sa compatimesti în loc sa ajuti, daca poti?” — Cicero

ACTIVITATEA NOASTRA ARE LA BAZA:

• 20 de ani de experienta in acordarea de ajutor persoanelor nevoiase
  • acreditarea asociatiei ca furnizor de servicii sociale
  • personal calificat si capabil pentru accordarea serviciilor sociale
  • devotamentul fondatorilor asociatiei si a voluntarilor nostri
  • oameni generosi care au raspuns apelului nostru de a sprijini persoanele aflate in nevointa
P1000516

DACA AI CEVA CE NU FOLOSESTI SI CREZI CA ALTCINEVA SE POATE FOLOSI DE ACEL LUCRU, NU IL ARUNCA SI FA O FAPTA BUNA - DONEAZA-L !

Poti dona imbracaminte, incaltaminte, alimente, jucarii, produse de igiena, produse de curatenie, lenjerie, mobilier, produse de utilitate casnica, fie venind la sediul nostru din Sibiu, str. Rozmarinului nr. 9, fie expediindu-le pe adresa asociatiei. Te rugam ca bunurile sa fie in stare de folosinta, curate, iar alimentele in termen de valabilitate.

Daca doresti poti sprijini activitatile noastre prin donatii financiare online cu cardul.

Multumim

SHARING IS CARING