Fii Voluntar

VOLUNTARIAT

DORESTI SA FII IMPLINIT SUFLETESTE AJUTAND PE CEI CARE AU MARE NEVOIE?

Implica-te ca si  voluntar in Asociatia Papageno Hermannstadt si sigur o sa ai o multumire interioara stiind ca ai contribuit la ajutorarea batranilor, adultilor si copiilor nevoiasi.
volunteer

Rafturile cu obiecte de imbracaminte se golesc repede si  nu facem fata intotdeuna volumului de munca, iar pentru asta am avea nevoie de oameni care sa contribuie la despachetat, sortat si aranjatul  produselor primite.

Ne mai poti ajuta la distribuirea pachetelor cu ajutoare, la indrumarea familiilor pentru a se autogospodari mai eficient si la realizarea anchetelor sociale la domiciliul familiilor.

DE CE AVEM NEVOIE DE AJUTORUL VOSTRU?

• NE DORIM SA AJUTAM PE CAT MAI MULTI NEVOIASI CARE CHIAR AU NEVOIE DE AJUTOR

Sunt multi oameni  nevoiasi care nu se pot deplasa sau nu au auzit de noi, dar impreuna cu tine putem ajunge si la ei.

• SUPORTUL VOSTRU O SA ADUCA UN PLUS DE ENERGIE

Stim ca fiecare om in plus este un izvor de energie asa ca va asteptam cu drag in toate proiectele noastre.

• GASIM IDEI NOI PENTRU SPRIJINIREA CELOR AFLATI IN NEVOIE

Cum stim ca fiecare om este un izvor de energie asa stim ca fiecare persoana are idei noi care pot fii folositoare in ajutorarea nevoiasilor.

• CREDEM IN ECHIPA SI CREDEM IN FAMILIE

Lucram in echipa, ne distram in echipa, suferim in echipa si ne dezvoltam in echipa . Pentru noi Echipa inseamna Familie.

DORESTI SA DEVII VOLUNTAR?

Urmatoarele informatii sunt necesare:

Linie Adresa

Aveti intrebari? Ne puteti suna la   +40269229026